Vissza a Kutatás oldalra

Izotóp Laboratórium

Kutatási témák

Rendszeres prolaktin, ACTH, kortikoszteron RIA meghatározás.

Jelenleg 1 db gamma és 1 db béta szcintillációs számláló kapacitás.

Laborvezető

Balázs Istvánné Izotóplabor-asszisztens Mellék: 53666

Megbízott laborvezető

Dr. Csáki Ágnes Egyetemi docens, M.D., Ph.D. Mellék: 53652

Laborasszisztens

Kovácsné Dobozi Éva Izotóplabor-asszisztens Mellék: 53666

Korábbi munkatársak

Stromajer Karolina Laborasszisztens Mellék: 53625
Dr. Oláh Márk Egyetemi adjunktus, M.D., Ph.D. Mellék: 53629

Publikációk

2014

Romanov RA, Alpár A, Zhang MD, Zeisel A, Calas A, Landry M, Fuszard M, Shirran SL, Schnell R, Dobolyi Á, Oláh M, Spence L, Mulder J, Martens H, Palkovits M, Uhlen M, Sitte HH, Botting CH, Wagner L, Linnarsson S, Hökfelt T, Harkany T
A secretagogin locus of the mammalian hypothalamus controls stress hormone release.
EMBO J 34(1):36-54 | Pubmed

2013

Kola B, Wittman G, Bodnár I, Amin F, Lim CT, Oláh M, Christ-Crain M, Lolli F, van Thuijl H, Leontiou CA, Füzesi T, Dalino P, Isidori AM, Harvey-White J, Kunos G, Nagy GM, Grossman AB, Fekete C, Korbonits M.
The CB1 receptor mediates the peripheral effects of ghrelin on AMPK activity but not on growth hormone release.
FASEB 2013 Aug 30: | Pubmed | Full text

2010

Fehér P, Oláh M, Bodnár I, Hechtl D, Bácskay I, Juhász B, Nagy GM, Vecsernyés M.
Dephosphorylation/inactivation of tyrosine hydroxylase at the median eminence of the hypothalamus is required for suckling-induced prolactin and adrenocorticotrop hormone responses.
Brain Res Bull. 82 (1-2):141-145 | Pubmed | Full text

Oláh M, Fehér P, Ihm Z, Bácskay I, Kiss T, Freeman ME, Nagy GM, Vecsernyés M
Dopamine-regulated adrenocorticotropic hormone secretion in lactating rats: functional plasticity of melanotropes.
Neuroendocrinology 90(4):391-401. | Pubmed | Full text

Oláh M, Milloh H, Wenger T
The role of endocannabinoids in the regulation of luteinizing hormone and prolactin release. Differences between the effects of AEA and 2AG.
Mol Cell Endocrinol 286(1-2 Suppl 1):S36-40 | Pubmed | Full text

Székács D, Bodnár I, Mravec B, Kvetnansky R, Vizi ES, Nagy GM, Fekete MI
The peripheral noradrenergic terminal as possible site of action of salsolinol as prolactoliberin.
Neurochem Int 50(2):427-34. | Pubmed | Full text

Semmelweis Egyetem

Izotóp Laboratórium

Semmelweis Egyetem Humánmorfológiai és Fejlődésbiológiai Intézet 1094 Budapest, Tűzoltó u. 58.

Postacím: