TANULMÁNYI VERSENY II. évfolyam Időpont Változás!!!!

ápr 27

ápr 27 , 17:00 - ápr 28 , 18:45

A Humánmorfológiai és Fejlődésbiológiai Intézet tanulmányi versenyt hirdet az

ÁOK II. éves hallgatói számára.

A tanulmányi verseny két részből áll: 1.) anatómia, 2.) szövettan.

Mindkét részben szerepelnek fejlődéstani kérdések.

Mindkét rész írásbeli teszt (a kollokviumi teszthez és a szövettani demonstráció tesztjéhez hasonlóan, esetleg vetítéssel).

A szövettani és anatómiai részeken külön-külön is részt lehet venni.

A verseny anonimitását biztosítandó a dolgozatok megírásakor jeligét lehet használni. A hallgató nevét csak abban az esetben hozzuk nyilvánosságra, ha versenydolgozata eredményes volt.

Amennyiben a dolgozat eredménye elér egy bizonyos szintet (általában 75-80% felett, ez az Intézetvezető aktuális döntésétől függ), a hallgató felmentést kaphat a megfelelő gyakorlati vizsgarész alól, 4-es vagy 5-ös megajánlott részvizsga-jeggyel. A vizsga részjegy-megajánlás szempontjából a szövettani és az anatómiai versenyek függetlenek.

A mindkét versenyen részt vevő hallgatók eredményének átlagából kialakuló sorrend alapján a versenyen helyezéseket lehet elérni. Az első három helyezett oklevelet kap és könyvutalvány-jutalomban részesül.

A verseny időpontja:

12. oktatási héten

Anatómia: 2015.04.27, hétfő, 17.00-18.00

Szövettan: 2015.04.28, kedd, 17.45-18.45

Helye: a Humánmorfológiai Intézet tanterme.

Anyaga: a szigorlat anyaga a sejttan kivételével.

Budapest, 2015. március 19.

Dr. L. Kiss Anna

tanulmányi felelős