TANULMÁNYI VERSENY I. évfolyam

ápr 29

Az Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet tanulmányi versenyt hirdet az

ÁOK I. éves A-B-C-D csoportok hallgatói számára.

A tanulmányi verseny két részből áll: 1.) anatómia, 2.) szövettan.

Mindkét részben szerepelnek fejlődéstani kérdések.

Mindkét rész írásbeli teszt (a kollokviumi teszthez és a szövettani demonstráció tesztjéhez hasonlóan, esetleg vetítéssel).

A szövettani és anatómiai részeken külön-külön is részt lehet venni.

A verseny anonimitását biztosítandó a dolgozatok megírásakor jeligét lehet használni. A hallgató nevét csak abban az esetben hozzuk nyilvánosságra, ha versenydolgozata eredményes volt.

Amennyiben a dolgozat eredménye elér egy bizonyos szintet (általában 75-80% felett, ez az Intézetvezető aktuális döntésétől függ), a hallgató felmentést kaphat a megfelelő gyakorlati vizsgarész alól, 4-es vagy 5-ös megajánlott részvizsga-jeggyel. A vizsgarészjegy-megajánlás szempontjából a szövettani és az anatómiai versenyek függetlenek.

A mindkét versenyen részt vevő hallgatók eredményének átlagából kialuló sorrend alapján a versenyen helyezéseket lehet elérni. Az első három helyezett oklevelet kap és könyvutalvány-jutalomban részesül.

A verseny időpontja:

12. oktatási hét, 2016. április 29., péntek

Szövettan: 15.45-16.45

Anatómia: 17.00-18.00

Helye: a 2. emeleti Huzella Tivadar tanterem

Anyaga: a II. féléves kollokvium anyaga.

Budapest, 2016. március 4.

Dr. L. Kiss Anna

tanulmányi felelős